Безпечне перебування в готелях Premier. Детальніше
hidden

Портрет пейзажу

  • 26.04.2020

У зібранні живопису київського готелю Premiere Palace Hotel можна знайти і відомі роботи визнаного класика Глущенка, і картини тих, чиє ім’я загублене в історії. Та для більшості гостей ці картини лишаються фоновим елементом інтер’єру. Мережа готелів Premier виправляє цю несправедливість та розповідає лише про кілька картин з близько трьох сотень.


Микола Глущенко, «Початок весни»

Найдорожча

Вивчати долю митця Миколи Глущенка, що паралельно зі своєю художньою діяльністю працював радянським розвідником у Берліні, не менш цікаво, аніж його полотна. Завдяки професії Глущенко не став заручником офіційного радянського мистецтва — влада закривала очі на те, що його картини були нетиповими для тої доби. Глущенко усе життя шукав свій «особливий національний стиль», і у творах різних періодів можна побачити вигадливі трансформації кольору, форм та композиції. «Початок весни», незважаючи на маленькі розміри, є найціннішою серед багатьох робіт майстра у Premier Palace Hotel.


Матвій Коган-Шац, «Під час заходу», 1952

Та, яку легко не помітити

Ця картина розміщується у вузькому коридорному переході Premier Palace Hotel, тож її дуже легко не помітити на шляху до басейну або сигарної кімнати. І даремно. Бо саме на цій картині є все, за що художника любили критики і не любила радянська номенклатура. «Захід» — класичний для Когана-Шаца врівноважений пейзаж із витонченим, але яскравим колоритом та виразною композицією, при цьому далекий від індустріальної та побутової проблематики його часів.


Данило Безуглий, «Волго-Дон шлюз», 1953

Найдивніша

На перший погляд, більшість творів Данила Безуглого здаються неактуальними сьогодні — тема індустріалізації та «великих будівництв» трапляється у будь-якому переліку його основних робіт. Але його вміння поєднати побутові теми з зображувальними методами європейських орієнталістів заслуговує уваги. На цій картині, що розташована у ресторані Terracotta, річковий шлюз Волго-Дону постає у майже античному настрої. Тут відчувається натхнення, яке отримав художник під час своїх подорожей.


«Мальви», невідомий художник

Невідома до сьогодні

У стінах готелю експонується майже 300 предметів живопису, більшість належить пензлю видатних українських художників: від Миколи Глущенка до Віктора Дображнського. Та доля (й авторство) декількох робіт все ще залишається невідомою. Одна з таких — «Мальви», розташована у коридорі старої частини будівлі на 7 поверсі. На фоні інших представників академічного живопису цей твір примітний потягом до принципів наївізму з його інтенсивними кольорами, але у класичній формі.


Іван Кисіль, «Виноградники на Україні»

Документ епохи

Що буде, якщо об’єднати живопис соцреалізму з імпресіоністськими методами? Відповідь — «Виноградники» Івана Кисіля. З одного боку, типові українські трудівниці у фартухах та хустках. З іншого — інтенсивний колір винограду, що займає більшу частину композиції. У цьому — незмінний оптимізм станкового радянського живопису, хоч для сучасного поціновувача твори Івана Кисіля і можуть здатися занадто безконфліктними.